KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235401
nr 1423 5401
Knut Valinder
(1909-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, måsar. Olja på duk, 110x75cm, yttermått inklusive ram: 125x90cm
Knut Valinder, född 1909 i Göteborg, död 1987, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 20:22:43
1.000 kr
1.500 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
Knut Valinder
Läs mer om Knut Valinder